pon.. lis 27th, 2023

Ymaa

Mnóstwo porad w jednym miejscu

Najpopularniejsze rodzaje kopert

2 min read

Koperty wyglądają bardzo podobnie i mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją różne rodzaje kopert. Wyróżniamy przede wszystkim różne zamknięcia. Jest to najważniejsza kwestia, ponieważ umożliwia sprawne zabezpieczenie całej zawartości koperty.

Rodzaj zabezpieczenia

Najpopularniejszym występującym zabezpieczeniem są paski samoklejące. Jeżeli się ze sobą zetkną to koperta się automatycznie skleja i nie jest możliwe jej otwarcie bez uszkodzenia struktury. W ten sposób możemy się łatwo dowiedzieć, czy ktoś próbował otwierać naszą przesyłkę. Kolejnym rodzajem są paski samoklejące zabezpieczające. Zasada działania jest podobna jak w pierwszym przypadku, tylko tym razem pasek kleju został zabezpieczony osłonką. Po usunięciu osłonki koperta może zostać sklejona. Ostatnim rodzajem zamknięcia są tak zwane mokre paski. Żeby skleić kopertę, która wykorzystuje taki sposób zamknięcia musimy nawilżyć występujący pasek kleju.

Gramatura papieru

Dopiero wtedy klej się aktywuje i możliwe będzie połączenie ze sobą osłonek koperty. Można wyróżnić także różne grubości koperty. Zależą one od użytej gramatury papieru. Standardowa gramatura papieru to 100 g/m2, a elegancka to 120 g/m2. Warto zauważyć, że grube koperty są bardziej eleganckie oraz nadają się świetnie do formalnych oraz nietypowych okazji. Doskonałym przykładem użycia grubszej gramatury papieru są zaproszenia na wesele, które zazwyczaj wysyłane są w grubych kopertach. Istnieją także koperty, które posiadają tak zwane okienko. Jest to miejsce, w którym umieszczamy dane adresata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.