pon. Wrz 21st, 2020

Ymaa

Mnóstwo porad w jednym miejscu

Typy głośników

2 min read
marka wilson

marka wilsonGłośniki są jednymi z tych urządzeń, które obecnie posiada w tym, czy innym urządzeniu praktycznie każdy z nas. Umieszczone są chociażby w radiu, komputerze, telefonie, czy nawet telewizorze. Mamy z głośnikami także do czynienia każdego dnia w centrach handlowych. Jesteśmy zalewani przez nie ogromną ilością informacji. Warto byłoby przyjrzeć się poszczególnym typom głośników. W tym krótkim tekście zostanie przedstawiony podstawowy podział tych urządzeń. Kryterium branym pod uwagę będzie zasada ich działania.
Głośniki Wilson są jednymi z tych, które prezentują typ magnetoelektryczny. Zasada działania takiego urządzenia jest relatywnie prosta. Wewnątrz obudowy umieszczony jest magnes. W jego magnetycznym polu umieszczony jest przewodnik, który najczęściej ma postać cewki magnetycznej. W przewodniku płynie prąd elektryczny. Magnes i przewodnik oddziałują ze sobą, co powoduje przesunięcie tego drugiego w przestrzeni. W efekcie poruszona zostaje membrana i powstaje fala akustyczna. Trzeba zaznaczyć, że konieczne jest sztywne połączenie cewki z membraną, a także zawieszenie całego mechanizmu. Musi bowiem być zapewniony swobodny osiowy ruch cewki.
Elektromagnetyczny głośniki są reprezentowane między innymi przez kolumny Wilson. Przepływ prądu w takich głośnikach skutkuje powstaniem bardzo zmiennego pola magnetycznego. Owo pole ma na celu namagnesowanie rdzenia, który połączony jest z membraną wydającą fale akustycznej. Drgania owej membrany są odbieranymi przez nasze uszy dźwiękami.

Źródło: Wilson raptor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.