nie. Gru 5th, 2021

Ymaa

Mnóstwo porad w jednym miejscu

Ciągnik rolniczy

2 min read

Rolnictwo to bardzo ważny dział rozwoju gospodarki. Bez niego nie było tak naprawdę pożywienia dla ludzkości całego świata. To właśnie rolnicy i ich bardzo ciężka praca dają nam zwyczajnie mówiąc JEDZENIE.
Obecnie rolnicy otrzymują ogromne dofinansowania z Unii Europejskiej (przynajmniej na naszym, europejskim kontynencie). Pieniądze te przeznaczane są na zakup maszyn rolniczych lub też części do ciągników rolniczych np.części do ursusa. Ursusy to grupa ciągników rolniczych, które wytwarzane i fabrykowane były w Zakładach mechanicznych „Ursus” w jednej z warszawskich dzielnic. Obecnie otrzymywane są w firmie Ursus S.A. w Lublinie.
Sławne są również czeskie ciągniki rolnicze a mianowicie Zetory. Co ciekawe nazwa ZETOR wzięła się od powiązania ze sobą liter „Zet” (od marki przedsiębiorstwa „Zbrojovka”) oraz końcowych liter nazwy „traktor” – „or”.
Obecnie części do omawianych powyżej maszyn rolniczych, czyli części do ursusa oraz części do zetora otrzymamy w punkcie, którym jest sklep rolniczy. Obecnie w sieci internetowej można znaleźć mnóstwo firm zajmujących się coraz to nowszymi produktami ciągników rolniczych tychże firm. Ursus i Zetor to tradycja. To nie są zwykłe ciągniki, to jak już wspomniano wyżej, tradycja, ludzkość oraz wieloletnia praktyka, wprawa i zamiłowanie.
Mimo wieloletniego kryzysu, udało im się wznieść znów na linię frontu w czasach, gdzie konkurencja jest bardzo wysoka. Produkują nowe ciągniki a także części do starszych i nowszych modeli, które bardzo przydają się naszym wspaniałym rolnikom w rozwoju jednej z najważniejszej gałęzi gospodarki jaką jest rolnictwo.

Źródło: sklep rolniczy Metal-Fach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.