pon. Kwi 6th, 2020

Ymaa

Mnóstwo porad w jednym miejscu

Grzybica paznokci

2 min read
grzybica paznokci

grzybica paznokciNasz organizm mogą zaatakować różne przypadłości. Mogą być groźniejsze bardziej lub mniej. Mogą je powodować bakterie, wirusy lub grzyby. I to właśnie te ostatnie odpowiadają za grzybicę paznokci.
Grzybica paznokci jest jedną z tych przypadłości, którą bardzo łatwo się zarazić, a znacznie trudniej z niej wyleczyć. Dlatego jeżeli już komuś przytrafi się owa przypadłość powinien natychmiast zgłosić się do dermatologa (gdyż grzybica paznokcia sama nie przejdzie, a z czasem będzie tylko gorzej) i robić wszystko aby zminimalizować ryzyko zarażenia grzybicą kolejnych osób.
Fakt, że czas udać się do specjalisty zauważyć można po paznokciach. W pierwszej fazie paznokcie zaczynają miejscowo zmieniać swoje barwy na przykład: zielonkawe, białe, żółte. Dodatkowo paznokcie zaczynają się rozwarstwiać, łamać lub kruszyć. Miejscami płytka paznokcie zrobi się zrogowaciała.
Leczenie, jak już było wcześniej wspomniane, powinno być wdrożone i prowadzone przez dermatologa. Próby leczenia grzybicy paznokci w domu zwykle kończą się niepowodzeniem więc nie warto przedłużać walki z tym schorzeniem i lepiej od razu udać się do specjalisty. On najlepiej będzie wiedział jakie leczenie wprowadzić. Może zastosować maści, tabletki lub też rekonstrukcję płytki paznokcia. Leczenie może potrwać nawet trzy miesiące – wszystko zależy od stopnia zainfekowania.
Aby uniknąć grzybicy trzeba stosować podstawowe zasady higieny, zwłaszcza w takich miejscach jak sauna, basen czy też publiczne prysznice. Ważne jest także aby nie nosić cudzego obuwia czy skarpet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.